Radíme, ktorý konferenčný stolík zvoliť pre obývaciu izbu – modely pre každý interiér!

Konferenčný stolík je neoddeliteľnou súčasťou obývačky. Pohodlná pohovka, kreslá alebo stoličky si vyžadujú pekný stôl, kde môžeme našim hosťom servírovať kávu či čaj. Aký stôl by som mala zvoliť pre obývaciu izbu, aby bola praktická a vyzdobil interiér? Konferenčný stolík v obývacej izbe je nábytok, ktorý neunikne našej pozornosti. Dokáže úplne zmeniť usporiadanie celej miestnosti, dať jej charakter alebo zdôrazniť štýl.

1.Konferenčný stolík – ako vybrať stolík do obývacej izby

Konferenčný stolík vytvára súvislý celok s iným nábytkom v obývacej izbe. V závislosti od štýlu interiéru si môžete vybrať klasický stôl alebo kus nábytku so sofistikovanejším dizajnom.

Najbežnejším riešením v interiéroch zariadených v industriálnom štýle sú originálne stoly vyrobené z kovu a dreva a drôtené konferenčné stolíky.

https://www.lovely-home.sk/produkt/stolik-base_aluro-3/

Interiéry v škandinávskom štýle sú zvyčajne zdobené stolíkmi z prírodných materiálov a budú tam fungovať jednoduché a ľahké drevené stoly. Pri výbere stola do obývačky sa môžeme zamerať na originálny dizajn, ktorý obohatí interiér a dodá mu moderný vzhľad. Môžeme sa tiež zamerať na jednoduché formy, ktoré doplnia interiér v klasickom štýle.

Ak máme obývaciu izbu v minimalistickom štýle alebo v modernej klasike, poďme sa pozrieť na konferenčné stolíky vyrobené z vysoko lesklého lakovaného MDF alebo skla.

https://www.lovely-home.sk/produkt/deluxe-konferencny-stolik-1/

Konferenčné stolíky vyrobené z lesklého chrómu kombinované so sklom sa hodia k obývacej izbe v štýle glamour.

https://www.lovely-home.sk/produkt/zlaty-ocelovy-konferencny-stolik-glamour-gl1714/

2. Okrúhly alebo štvorcový stôl do obývacej izby?

Okrúhly tvar konferenčného stolíka je oveľa príjemnejší pre užívateľa ako štvorcový stôl. Osvedčí sa najmä v domácnostiach s malými deťmi. Je však zložitejšie umiestniť jeden veľký, okrúhly konferenčný stolík pri veľkom gauči. Vďaka nepravidelnému tvaru bude mať k nemu pohodlný prístup iba jeden alebo dvaja ľudia. Preto sa objavil nový trend – konferenčné stolíky, ktoré majú niekoľko stolíkov. Vďaka dvoj alebo troj kusovým setom okrúhlych stolíkov ich môžeme mať pri gauči viac. Veľmi pekne vyzerajú konferenčné stolíky z tej istej kolekcie, ktoré sa líšia výškou alebo priemerom vrchnej dosky.

https://www.lovely-home.sk/produkt/okruhly-stolik-sada-2ks/

Naopak, široký výber štvorcových konferenčných stolíkov, ktoré sú k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach a sú vyrobené z rôznych materiálov, môžeme ľahko prispôsobiť k rôznym kúskom nábytku.

https://www.lovely-home.sk/produkt/catania-027-konferencny-stolik/

3.Akú výšku stolíka zvoliť?

Výška konferenčného stolíka závisí len od našich preferencií. Niektorí dávajú prednosť nízkym stolom, zatiaľ čo iní dávajú prednosť vyšším. Najvýhodnejšie však je, ak je vrchná časť približne rovnaká ako výška gauča. Potom ľudia, ktorí sedia na pohovke a kreslách sa budú môcť voľne natiahnuť po poháre a následne ich odložiť.