6 tipov ako oživiť Váš byt, ktoré nevyžadujú veľké finančné náklady

Každý interiér potrebuje raz za čas malú metamorfózu, ktorá ho oživí, dodá pôvab a okúzli návštevníkov. Ak sa vám zdá, že Váš byt je nezaujímavý a chcete mu pridať trochu života, máme pre Vás pár tipov ako osviežiť interiér. Tieto zmeny nevyžadujú veľké finančné náklady – sú určené pre každého. Tu sa počíta váš štýl a kreativita.
Zistite, ako oživiť interiér veľmi rýchlym a jednoduchým spôsobom!

1. Farba má výrazný vplyv na vzhľad bytu. Správne vybraný odtieň oživí interiér.

Na pohovku položte niekoľko farebných vankúšov, zaveste záclony v intenzívnych odtieňoch, na podlahu roztiahnite koberec alebo pridajte novú vázu. Vďaka týmto triviálnym malým dekoratívnym prvkom sa vaša izba za okamih zmení na nepoznanie. Ak v interiéri dominujú jasné farby – biela, šedá alebo krémová, môžete sa rozhodnúť pre pastelové a energické farby. V tmavých izbách si vyberte intenzívne odtiene. Okrem dekorácií vo forme obliečok na vankúše, záclon, dek alebo koberčekov môžeme naniesť farbu iba na vybranú stenu alebo jej časť.

Zdroj: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/salon-ze-schodami

2. Nástenné dekorácie

Maľovanie a hranie s farbou nie je jediný spôsob, ako zmeniť izbu. Prázdne steny, najmä biele, dodávajú interiéru sviežosť a sterilitu, takže sa oplatí ich oživiť zavesením nástenných dekorácie, obrazov a fotografií v ozdobných rámikoch. Alternatívou môže byť aj zavesenie plagátov, detských kresieb alebo vytvorenie vlastných obrazov na stene.

3. Naša mini galéria

Sošky, kamene, škrupiny. V priebehu rokov zbierame suveníry, úlovky z dovolenky a drobné darčeky. Zhromaždite všetko, čo stojí a zdobí na jednom mieste a vytvorte mini galériu. Ak sa chcete vyhnúť chaosu, vyberte spoločnú tému pre prezentované objekty. Môžu to byť cesty, rovnaký rozsah farieb alebo materiál, z ktorého boli vyrobené.

zdroj: http://dekostacja.pl/2016/07/28/letnie-dekoracje/#jp-carousel-5229

4. Svetlo v interiéri

Správny výber osvetlenia významne ovplyvňuje vzhľad interiéru. Pri výbere je dôležitá farba svetla, pretože na tom závisí vaša nálada a atmosféra domácnosti. Teplé tóny majú relaxačný, upokojujúci a ukľudňujúci účinok, zatiaľ čo studené svetlo zlepšuje koncentráciu a motivuje do práce. Teplé svetlo pridáva na intenzite teplým farbám – zosilňuje červenú, oranžovú a žltú farbu. V druhom prípade sú zosilnené studené farby – fialová, modrá a zelená.

5. Kvety v interiéry

Kvety prinášajú radosť do interiéru, oživujú priestor a dodávajú mu pôvab. Preto, ak chcete, aby priestor vo Vašom dome získal útulný a svieži charakter, siahajte po kvetinových dekoráciách. K tomu pridajte okrasnú vázu alebo kvetináč a okúzľujúca kompozícia je hotová

6. Vlastné zdroje

Nezakrývajte krásne vázy, misky, podnosy, sochy v kuchynských skriniach. Ako dekorácie možno použiť pôsobivé farebné sklo, porcelán, predmety každodennej potreby v neobvyklých tvaroch. Postavte ich samostatne alebo skombinujte s esteticky vyzerajúcim ovocím, napr. pomarančmi a citrónmi.