Interiérové trendy v roku 2020

Máme rok 2020, čo znamená, že prichádzajú nové trendy v interiéri. Módny štýl sa mení a vyvíja rôznymi spôsobmi – niektoré trendy sú obľúbené roky, iné znova len jednu sezónu. Pridávajú sa nové materiály, vzory a farby. Ak chcete zmeniť svoj interiér, nie je potrebná žiadna veľká renovácia – niekedy stačí vymeniť niekoľko doplnkov, osviežiť stenu alebo kúpiť nové kreslo. Čo prinesie nový rok? Poďme na to!

Biophilia

1. Maximalizujte – čím viac, tým lepšie

Jednotlivé farebné steny sa stávajú minulosťou, podlahy v roku 2020 už sú nielen pozadie, ale aj samotná prekrásna dekorácia a dôležitú úlohu bude zohrávať mramor v rôznom prevedení. V roku 2020 bude panovať maximalizmus a to znamená, že môžeme kombinovať rôzne doplnky, farby, materiály, štruktúry a vzory. Ak plánujete usporiadať izbu podľa najnovších trendov, je dobré zvoliť hlavný bod miestnosti, kde bude dominovať charakteristický kus nábytku alebo doplnok, ktorý zaujme oko. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je napríklad výber pohovky so silnou, žiarivou farbou. Ďalším riešením bude zaujímavo namontovaná lampa, ktorá bude viditeľná na prvý pohľad. Výber jedného dominantného usporiadania interiéru uľahčí usporiadanie zvyšku miestnosti a je to tiež dobrý spôsob, ako rýchlo a pri nízkych nákladoch zmeniť štýl.

Kolekcia Belldeco

2. Biophilia, láska k prírode

V roku 2020 bude senzáciou trend biophilia – to je ešte intenzívnejšie zariaďovanie interiérov prírodnými materiálmi a živými rastlinami. Rastliny sa musia prezentovať čo najprirodzenejšie, môžu sa vzájomne preplietať a môžu rásť divoko po stenách a podlahách. Aby mohli voľne rásť, mali by mať dostatok prirodzeného svetla. Svetlo je dôležitá súčasť biofílskeho trendu. Prostredníctvom veľkého zasklenia a svetlíkov otvorime byt na životne prostredie a vysoké okná vizuálne spoja záhradu s obytným priestorom, čo umožní prenikanie zelene.

Biophilia

3. Trend 2020 – Oblé krivky

Dôležitým trendom interiérového dizajnu v roku 2020 budú zaoblené tvary. Rozlúčime sa s uhlovými tvarmi, ktoré nahradia jemnejšie krivky. Takéto riešenia sú vynikajúce pre nábytok. Široké, okrúhle kreslá, doplnky v tvare kolesa, guľové ozdoby a osvetlenie – všetko s jemnou líniou dodá interiéru moderný dojem. Je potrebné venovať pozornosť predĺženým a rozšíreným formám lavičiek a ležadiel. Tento trochu futuristický trend v dizajne interiérov neznamená nedostatok útulnosti, naopak, správne vybraný nábytok urobí z obývacej izby alebo spálne miesto na odpočinok.

zdroj: pinterest

4. Mramor v roku 2020

Mramor je ušľachtilý a exkluzívny materiál, ktorý sa pravidelne vracia k trendom v dizajne a rok 2020 patrí vlastne jemu. Rôzne farby kameňa, viac či menej viditeľné vzory mu umožňujú prispôsobiť sa mnohým štýlom. Mramor dodáva interiéru eleganciu a dokončovacie prvky alebo predmety z neho vyrobené sú skvelé ako hlavný bod miestnosti pre jednoduchšie zariadenie obývačky alebo kuchyne. Tento kameň sa hodí najmä do kúpeľne a dáva jej nadčasový štýl.

Krb s mramorovým obkladom

5. Trend ekologický

Trend ekologický vznikol z rastúcej potreby starostlivosti o životné prostredie. Aj keď sa objavil pred niekoľkými obdobiami, teraz sa jednoznačne posilňuje. Propaguje veci, ktoré sú prácou ľudských rúk a boli vytvorené bez účasti strojov, ktoré spotrebujú energiu. Obnovme napr. staré kreslo starej mamy tým, že ho namaľujeme v intenzívnej farbe alebo pridáme čalúnenie. Všetky dekorácie so stopami používania dokážu nielen ekologický prístup, ale aj aktuálnosť súčasných trendov. Je to veľmi jednoduchý štýl, v ktorom nie je priestor na zložité formy a vzory, ani na nadmerné dekorácie.

spálňa s prírodných materiálov

6. Kov

Vďaka kovovým prvkom interiéry získajú ľahkosť a mierne industriálny charakter. Tento módny trend môže byť zavedený hlavne vďaka okrúhlym zrkadlám v kovovom ráme, charakteristickým kovovým úchytkam na komodach alebo skrinkách a kovovým osvetľovacím prvkom. Je dôležité, že v jednej miestnosti môžeme používať rôzne druhy kovov. Súčasti vyrobené z plechu, mosadze, medi, pozlátených alebo postriebrených kľučiek od dverí a ozdôb je možné kombinovať bez ohľadu na ich farbu, odtieň a patinu. Kovový eklekticizmus bude veľmi módny v roku 2020 a čo je dôležitejšie, bude ho možné veľmi ľahko zaviesť do každého interiéru.

Obývačka – kovový stolík, kovové poličky, zrkadlo v zlatom ráme, medené hodiny